Olej Amsoil Break-In Oil (SAE 30) - docieranie silnika

49,00 zł
Brutto

Olej stworzony bez modyfikatorów tarcia, aby umożliwić szybkie i wydajne osadzanie pierścieni tłokowych w nowych i przebudowanych silnikach o wysokich osiągach i wyścigowych. Zawiera dodatki cynku i fosforu zapobiegające zużyciu, chronią silnik w krytycznym okresie docierania, gdy stopień zużywania jest najwyższy.

AMSOIL Break-In Oil to olej klasy lepkości SAE 30, został zaprojektowany, aby zwiększyć kompresję, moc i moment obrotowy w celu uzyskania maksymalnej wydajności silnika.

Podstawowym celem podczas docierania silnika jest osadzenie pierścieni w ścianie cylindra. Prawidłowo osadzone pierścienie zwiększają kompresję, powodując maksymalną moc; zmniejszają zużycie oleju i zapobiegają przedostawaniu się gorących gazów spalinowych do skrzyni korbowej. Aby to osiągnąć, olej musi jednak zapewniać odpowiedni poziom kontrolowanego zużycia. Niewystarczające "dotarcie" pozostawia nierówności na ściance cylindra, które uniemożliwiają osadzenie pierścieni.

Oleje bazowe w AMSOIL Break-In Oil zapewniają zwiększoną wytrzymałość filmu olejowego, aby chronić silnik przed zużyciem. Olej AMSOIL Break-In Oil został zaprojektowany tak, aby skutecznie "docierać" wysokowydajne i wyścigowe silniki wymagające oleju SAE 30, co pomaga zmaksymalizować kompresję, moc i moment obrotowy.

ZALECENIA

Należy przestrzegać zaleceń producentów i konstruktorów silników, odnośnie ich docierania, jeśli to możliwe. W okresie docierania nie należy przekraczać przebiegu 1500 km. Gdy silnik jest nowy, w okolicach kanałów wylotowych będzie osadzało się sporo oleju (Fig.3). Wraz z dopasowywaniem się pierścieni, przedostaje się coraz mniej oleju, a obszar zaolejenia jest coraz mniejszy (Fig. 4). Gdy pierścienie ostatecznie dopasują się i dojdzie do pełnego uszczelnienia pomiędzy ścianami cylindrów, w kanałach wylotowych nie będzie śladów oleju. Inną powszechną metodą sprawdzenia, czy doszło do dopasowania pierścieni jest przeprowadzenie testu szczelności, lub pomiaru mocy. Okres docierania jest różny w zależności od silnika. Po okresie docierania należy spuścić olej i zalać silnik olejem syntetycznym AMSOIL, przeznaczonym do silników wyczynowych, który spełnia wymagania producenta.

BRKQT
6 szt.

Opis

Lepkość
SAE 30
Specyfikacja
MOTORSPORT

Specyficzne kody

UPC
09701231905
Opinie o produkcie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Loading...