PromocjeInformacja

Producenci

Lista produktów producenta: WIX Filters

Firma WIX Filters została założona w starej przędzalni w Gastonii przez Jacka Wicksa i jego partnera biznesowego, Paula Crenshaw. Potrzebowali oni niewyczerpanego źródła czystych odpadów białych nici bawełnianych na wkłady do filtrów w swojej nowej firmie. W tamtym czasie w Gastonii i w hrabstwie Gaston produkowano więcej przędzy bawełnianej niż gdziekolwiek indziej na świecie.


Wicks i Crenshaw wkrótce dostrzegli potrzebę wprowadzenia zapasowych filtrów ułatwiających proces wymiany i w ciągu 15 lat postawili rynek filtrów na głowie, opracowując opatentowany projekt filtra z gwintowanym połączeniem – nazywanego wtedy „twist of the wrist” („kręć nadgarstkiem”), który szybko stał się branżową normą.


Filtr nakręcany należał do niewielkiego asortymentu części produkowanych w początkowych latach naszej firmy. Obecnie WIX jest liderem branży filtracyjnej pod względem bogactwa asortymentu, który obejmuje:  • Ponad 12 000 odrębnych numerów produktów, oferując najbogatszy na rynku wtórnym asortyment filtrów oleju, powietrza, paliwa, czynnika chłodniczego, powietrza kabinowego i oleju przekładniowego do modeli krajowych i zagranicznych.

  • Asortyment filtrów przemysłowych WIX z ponad 8000 dostępnymi numerami produktów do zastosowania w układach hydrauliki i pneumatyki siłowej.


Ponadto przez ponad 50 lat nazwa WIX stała się dobrze znana kilku pokoleniom mistrzów sportów motorowych, którzy dojechali do mety dzięki naszym filtrom. Nasze filtry są liderem w sportach motorowych, a nasi inżynierowie będą współpracować z zespołem Richard Childress Racing, stosując wyniki swych badań w ultrakonkurencyjnym świecie wyścigów, aby sprostać codziennym potrzebom lekkich i ciężkich pojazdów pasażerskich i dostawczych.


Przez ponad 75 lat firma WIX zrewolucjonizowała branżę filtrów po swojemu – dzięki jakości i innowacji. I tak jak dotąd, wciąż zgłaszamy wnioski patentowe, które będą kształtować historię filtracji.Wyszukiwarka filtrów WIX

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pytanie / Question on-line