Informacja

Producenci

Najlepszy olej silnikowy

Próbując znaleźć najlepszy olej silnikowy, każda rozsądna osoba szybko dojdzie do wniosku, że taki nie istnieje. Nie ma, bowiem jednego cudownego rozwiązania, które sprawdzi się najlepiej w każdych warunkach i dla każdego pojazdu.

            Stosując najprostszy podział na oleje mineralne, oleje półsyntetyczne i oleje syntetyczne, można wskazać, że oleje syntetyczne cechują się znacznie większą stabilnością termiczną, dzięki czemu mogą pracować w wyższych temperaturach oraz przy większych naciskach na powierzchnie smarowane.

            Najpopularniejszymi producentami „syntetyków” są m.in. firmy takie jak: Mobil 1, Valvoline, Castrol, AMSOil. Jednak jak wskazują badania, pomimo iż Mobil 1 posiada około połowy rynku, to oleje firmy AMSOil posiadają znacznie lepsze parametry od konkurencji: badanie 1, badanie 2.

            Wybierając olej silnikowy należy mieć na uwadze wymagania producenta silników oraz inne czynniki, jednak biorąc pod uwagę fakt, że oleje syntetyczne są obecnie najsilniej rozwijaną dziedziną branży, można oczekiwać, że to właśnie one będą w najlepszym stopniu odpowiadać silnikowi w Twoim samochodzie. Za ich stosowaniem poza wymienionymi wcześniej czynnikami przemawia także lepsze dbanie o czystość silnika, dzięki czemu osady nie pojawiają się w takiej ilości jak w przypadku olejów mineralnych, a sama wymiana oleju może być rzadsza.

            Tak więc, mówiąc o najlepszym oleju silnikowym subiektywnie można wskazać produkty firmy AMSOil takie jak m.in.: Amsoil Signature Series 5W30, Amsoil 20W50 Synthetic Motorcycle Oil, Amsoil Automatic Transmission Fluid Signature Series Synthetic ATL.