Informacja

Producenci

Smar grafitowy

Do produkcji smaru grafitowego wykorzystuje się pył grafitowy, przez co sam smar posiada bardzo dobrą odporność na wilgoć i działanie wody, która może być efektem opadów lub innych, niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Ten rodzaj smaru można wykorzystać w szeregu czynności, spośród których warto wymienić m.in.: stosowanie przy śrubach – nie pojawia się problem z ich odkręceniem w przyszłości, ponieważ po wytopieniu się smaru pozostaje tylko sam grafit; w tłumikach lub częściach zawieszenia i przy wszystkich tych połączeniach gdzie istnieje ryzyko dostania się wody oraz panuje wyższa temperatura. Ponadto smar grafitowy można stosować w miejscach gdzie występują duże obciążenia elementów przy jednoczesnym narażeniu ich na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Należy zwrócić przy tym uwagę na dość wysoką przewodność elektryczną, występująca przeważnie jednak tylko w połączeniach charakteryzujących się dużym naciskiem.

Niewłaściwe natomiast jest stosowanie smaru grafitowego do łożysk tocznych i różnorodnych mechanizmów precyzyjnych. Zastosowanie go w tych elementach może grozić ich uszkodzeniem lub skróceniem żywtności.

Decydując się na wybór smaru grafitowego warto zapoznać się z naszą ofertą smarów specjalistycznych.