Informacja

Producenci

Oleje syntetyczne firmy Amsoil

Krótka historia firmy Amsoil

Firma Amsoil jest popularna w Stanach Zjednoczonych, skąd z resztą pochodzi, a w Polsce jest niestety znacznie mniej znana. Warto więc napisać kilka słów o niej, aby uświadomić czytelnikom, że wybór oleju nie ogranicza się jedynie do kilku firm obecnych w prasie motoryzacyjnej i przypadkowych reklamach.

Firmę założył w 1972 Alberto J. Amatuzio, pilot myśliwców odrzutowych i dowódca eskadry. Jednak już dekadę wcześniej prowadził on badania nad zastosowaniem olejów syntetycznych w silnikach. Pierwszym produktem firmy był olej syntetyczny 10W-40. Jednocześnie stanowił on pierwszy silnikowy olej tego typu, który spełniał standardy Amerykańskiego Instytutu Naftowego (American Petroleum Institute).

Zgodnie z tym co twierdzi sama firma Amsoil, była ona pionierem na rynku tego typu produktów, a wszystkie inne firmy, które w późniejszym czasie wypuściły swoje oleje syntetyczne stanowiły jedynie naśladowców. Wśród innych innowacji wprowadzonych przez firmę warto przytoczyć chociażby wydłużenie czasu wymiany oleju z 3000 mil do 25000 mil (jednak jak zaznacza firma, jedynie w przypadku standardowego użytkowania pojazdu i korzystania z olei z serii SAE). Podejście takie może świadczyć o pewności co do skuteczności działania własnych produktów, bowiem żadna inna firma nie wprowadziła takich gwarancji.

Najlepszy olej silnikowy?

Amsoil specjalizuje się olejów syntetycznych stosowanych w szeregu branż, poczynając od motoryzacji, a na przemyśle kończąc. Nie zależnie od tego czy na co dzień jeździsz samochodem, motorem, skuterem, czy może jesteś kierowcą ciężarówki albo operatorem kosiarki ;), to warto abyś rozważył stosowanie najlepszego oleju silnikowego - produktów firmy Amsoil. "Chemia Samochodowa 24", ma w swojej ofercie wiele produktów tej firmy. Warto, więc abyś teraz zapoznał się z dostępną ofertą i wybrał coś dla siebie.