Olej syntetyczny a mineralny

 Jaki olej silnikowy wybrać?

Wiele osób zastanawia się czy do swojego pojazdu wybrać olej syntetyczny, czy może mineralny. Pokrótce warto, więc wyjaśnić różnicę pomiędzy nimi oraz przykłady zastosowania jednego i drugiego rodzaju.

Olej mineralny ma znacznie dłuższą historię niż olej syntetyczny, jednak z racji tego, sam staje się poniekąd historią. Obecnie stosować można go w starych silnikach, mających duży przebieg, które swoje już przepracowały. Nie mając pewności, co do stosowanego oleju w samochodzie, który do najnowszych aut nie należy, bezpieczniejsze będzie zastosowanie właśnie oleju mineralnego lub półsyntetyka, dzięki czemu znacznie obniży się ryzyko ewentualnych wycieków lub obniżenia ciśnienia w silniku. Warto także dodać, że w olejach mineralnych, w przypadku wystąpienia większych mrozów dochodzi do obniżenia płynności. Tak więc, jeśli nie ma pewności, że w jakimś starym aucie stosowano nowsze oleje – syntetyki, warto sięgnąć po olej mineralny bądź półsyntetyk. W przeciwnym wypadku istnieje znacznie lepszy wybór.

Najlepszy olej silnikowy

Bez wątpienia olej syntetyczny stanowi najlepszy wybór do nowszych silników. Zdania ekspertów jak i codziennych użytkowników pojazdów pozostają tutaj jednoznaczne. Stosowanie tego typu oleju umożliwia nie tylko lepszą, ale także trwalszą i sprawniejszą pracę silnika. Ponadto oleje syntetyczne mogą pracować w większym zakresie temperatur w stosunku do ich mineralnych „kolegów”. Sięgając po olej syntetyczny warto zastanowić się nad najlepszym olejem silnikowymproduktami firmy Amsoil. Górują one zauważalnie nad konkurencją parametrami pracy, a pomimo tego ich cena pozostaje zbliżona.


Pytanie / Question on-line