Informacja

Producenci

Chemia samochodowa – słów kilka

Wielu słyszało, nie każdy jednak do końca wie, czym jest chemia samochodowa i zalicza do niej środki, które może i „chemiczne” (jak wszystko), ale stricte z chemią samochodową wiele wspólnego nie mają. Najogólniej ujmując można mianem tym określić wszystkie preparaty, które służą pielęgnacji i konserwacji samochodu (oczywiście motorów i innych pojazdów także). A więc do worka z chemią samochodową wrzucimy i odrdzewiacz i wosk jakiś. Ale rozszerzając pojęcie chemii samochodowej możemy zaliczyć do niej także i smar grafitowy i silikon wysokotemperaturowy, a więc wszystko to co nie tylko sprawia, że nasze auto będzie lśnić w słońcu, ale także to, co sprawi, że jakaś jego część nie odpadnie w wyniku rdzy lub sparciałem uszczelki.

Czy olej syntetyczny to także chemia samochodowa?

A co zrobić z olejami? Czy są one chemią samochodową, czy nie? Wszystko zależy od interpretacji pojęcia. Zakładając podejście takie jak w powyższym akapicie należałoby oleje silnikowe pominąć przy umieszczanie w tej kategorii. Ale ktoś może sprytnie zauważyć, że przecież olej syntetyczny jest środkiem chemicznym oraz wybitnie nadaje się do stosowania w samochodzie, a szczególnie tu mowa o najlepszych olejach silnikowych - produktach Amsoil, więc jak można takich produktów nie zaliczyć do chemii samochodowej?

Każdy może wypracować sobie swój własny zakres tego pojęcia i umieszczać w nim, co mu się tylko podoba, w końcu każdy ma prawo do samodzielnego myślenia. Ale jeśli komuś nie chciałoby się takich działań podejmować, to oczywiście może skorzystać z bogatego menu po lewej stronie i wybrać dla siebie jeden z wielu produktów chemii samochodowej: olej syntetyczny, smar grafitowy, odrdzewiacz albo cokolwiek innego, co ucieszy spragniony polerowania samochód.