Kategorie

Informacja

Producenci

Wysokotemperaturowy smar miedziowy, grafitowy - pasta kleen-flo Zobacz większe

Wysokotemperaturowy smar miedziowy, grafitowy - pasta kleen-flo

Nowy produkt

ANTI-SEIZE & SEALING COMPOUND jest połączeniem sproszkowanego grafitu, miedzi, brązu, cynku i aluminium w zawiesinie smarnej, która po nałożeniu na ześrubowane ze sobą części zabezpiecza przed ich blokowaniem spowodowanym wysoką temperaturą, korozją, tarciem, rdzą, tworzeniem się nagaru, wżerkami galwanicznymi, zapewnia skuteczne uszczelnianie pomiędzy przylegającymi do siebie częściami.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

35,00 zł brutto

Więcej informacji

Sposób użycia:

Nałóż niewielką ilość smaru antyblokującego i uszczelniającego Kleen-Flo na wszelkie połączone śrubami części, które w przyszłości będą wymieniane bądĽ rozkręcane, i które wymagają ochrony przed zapiekaniem.
W przypadku śrub i gwintowanych kołków, które należy wkręcać z określonym momentem obrotowym, zastosowanie smaru antyblokującego i uszczelniającego Kleen-Flo nie tylko chroni przed zapiekaniem, ale również pozwala na równomierny moment obrotowy przy pierwszym wkręcaniu, eliminując potrzebę dalszych korekcji momentu.

Zastosowanie:

Motoryzacja:
Przewody paliwowe, uszczelki i śruby pompy, dysze wtryskowe i rozruchowe świece zapłonowe można połączyć ze sobą uszczelniaczem, zapewniając łatwy demontaż. Kolektory wydechowe spalin, kołki gwintowane i świece w bloku silnika można usunąć nie ścierając ani nie zrywając gwintu. Zapobiega blokowaniu się stalowych śrub w odlewach aluminiowych.
Idealny do wszystkich śrub, nakrętek i kołków gwintowanych w chłodnicach, pompach, kompresorach, zawieszeniu silnika i połączeniach przewodów. Węgiel nie przywiera do zaworów, prowadnic zaworów i popychaczy, jeśli posmaruje się je Smarem antyblokującym i uszczelniającym.
Zapobiega korozji i umożliwia łatwy demontaż elementów przekładni zębatej, linki napędowej, hamulców, resorów i układu kierowniczego. Skuteczny środek antyblokujący i uszczelniający do wypustek linki napędowej, zespołów przegubu uniwersalnego, tłumika, oraz do śrub sprężynowych w kształcie U i piór resorów (oraz ich elementów regulacyjnych). Jeśli w czasie montażu użyje się Smaru antyblokującego i uszczelniającego, nakrętki obręcze kół, śruby i kołki gwintowane półosi będą szczelne, jednak w razie potrzeby można je łatwo rozmontować.

Przemysł:
Stal nierdzewna z nierdzewnymi śrubami, łączniki rurowe i śruby kołnierzowe. Zapobiega powstawaniu na gwintowanych łączeniach i zaślepkach nalotów i skażenia spowodowanego przez kwaśny gaz Stosować do wszystkich gorących i zimnych pomp, rur i uszczelek. Odporny na działanie sody kaustycznej i alkaliów, ułatwia demontaż części w celu ich konserwacji. Stosować do amoniakalnych łączników rurowych, włazów do wagonów-cystern, pokryw beczek.

ANTI-SEIZE & SEALING COMPOUND zapewnia równomierny rozkład sił i momentów obrotowych w obudowach turbin pracujących pod wysokim ciśnieniem i w wysokich temperaturach, w uszczelkach pokryw zaworowych, gwintów mocujących zawory bezpieczeństwa i pierścieni uszczelniających. Jest również stosowany do śrub montażowych przy ciśnieniowych zbiornikach parowych, uszczelniania szkieł pokrywowych dla okrągłych i podłużnych mierników aparatury pomiarowej, oraz śrub na sześciokątne wpuszczane klucze (śruby imbusowe). Ponadto używa się go do gwintów dmuchaw gorących gazów zawierających sadzę, sterowników zaworowych oraz zespołów palnikowych wraz z ich dyszami. Środek ten zapobiega zapiekaniu się zbiorników ciśnieniowych, takich jak wymienniki ciepła i skraplacze. Jest on również bardzo odporny na świeżą wodę uzupełniającą poziom w kotłach i korozję powodowaną przez gorącą parę wodną. W miejscach, gdzie woda zawierająca składniki solne lub alkaliczne jest stosowana jako czynnik chłodzący, ANTI-SEIZE & SEALING COMPOUND skutecznie zapobiega zapiekaniu powodowanemu korozją.

Inne zastosowania:
Pasowania części maszynowych od połączeń suwliwych poprzez wciskane do wtłaczanych. Gwinty montażowe odlewów aluminiowych i magnezowych. Śruby montażowe rurociągów odwadniających oraz ich śruby kołnierzowe. Stożki montażowe wirników i ślimacznic pompujących. Części montażowe używane w kopalniach. Gwinty rur solankowych w urządzeniach chłodzących i mrożących. Urządzenia neutralizacji ścieków.