Additives - petrol

Informations

Manufacturers

Dodatek zwiększający liczbę oktanową benzyny View larger

Dodatek zwiększający liczbę oktanową benzyny

New product

Pozwala na stosowanie benzyny bezołowiowej w silnikach starego typu, przystosowanych do spalania paliwa zawierającego czteroetylek ołowiu. Podnosi liczbę oktanową paliwa w zależności od potrzeb. Oczyszcza układ paliwowy, zmniejsza zużycie paliwa, poprawia dynamikę silnika.

More details

This product is no longer in stock

17,00 zł tax incl.

More info

Zapobiega niszczeniu gniazd zaworowych, nie dopuszcza do spadku mocy silnika, obniżenia stopnia sprężania i spalania stukowego podczas stosowania paliwa bezołowiowego. Zalecany do silników sportowych i pracujących pod dużym obciążeniem.

Sposób użycia:

Dodatek ołowiowy o chemicznej nazwie czteroetylek ołowiu jest dodawany do benzyny w celu zwiększenia liczby oktanowej. Liczba oktanowa jest miarą odporności paliwa na detonacje, czy też spalanie stukowe, które może spowodować poważne uszkodzenie tłoków, korbowodów i głowic cylindrów. Normalna benzyna ma liczbę oktanową 87, a benzyna super - 91. Benzyna o wyższej liczbie oktanowych jest stosowana w przypadku trudnych warunków pracy silnika, dużych prędkości i wysokiego stopniu sprężania.

Pojemność: 395 ml

23 other products in the same category: